Szukasz firmy z branży wentylacyjnej,

która wykona twoje zamówienie

 STARANNIE i NA CZAS

 

Jesteś w dobrym miejscu!

 

Zobacz naszą ofertę Skontaktuj się z nami

Rekuperacja powietrza

Nowoczesne budownictwo pasywne, stawiające na pierwszym miejscu wysoką wydajność, a jednocześnie energooszczędność, uwzględnia wykorzystywanie systemów mechanicznej wentylacji z funkcja kontroli odzyskiwania ciepła.

Tradycyjna wentylacja powietrza, znana jako grawitacyjna, pozbawiona rekuperacji polega na wyprowadzaniu powietrza ogrzanego, a wprowadzaniu zimnego, które wspomnianego ogrzania wymaga. Stopień zużycia energii w tym celu, uwarunkowany jest szeregiem zmiennych – temperaturą na zewnątrz, ciśnieniem atmosferycznym, a także siłą i prędkością wiatru. Proces ten wiąże się z dodatkowym nakładem energetycznym, a co za tym idzie, również finansowym. Rekuperacja to nowoczesna alternatywa, pozwalająca na kontrolowanie systemu wentylacji i dystrybucji powietrza oraz ograniczenie kosztów energii potrzebnej do jego ogrzania. Dzięki wykorzystaniu rekuperacji możliwe jest nie tylko dokładne kontrolowanie całego systemu w budynkach, ale również przystosowanie jego mocy do potrzeb wszystkich mieszkańców.

To kontrolowana metoda stałej filtracji, którą cechuje brak ciągów wstecznych. Ogranicza ryzyko występowania grzybów i pleśni w budynku, a także umożliwia mechaniczne wietrzenie, bez konieczności otwierania okien. Centralna wentylacja mechaniczna to inteligentny projekt odzyskiwania ciepła, gwarantujący również chłodzenie pasywne w okresie miesięcy letnich, przy jednoczesnej kontroli stężenia i jakości powietrza.

Nie ulega nawet najmniejszej wątpliwości, że system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zalicza się do grupy rozwiązań, które na stałe odmieniły oblicze współczesnego budownictwa. Stawianie wysoce energooszczędnych domów wymaga wykorzystywania nowoczesnych technologii, takich właśnie, jak rekuperacja powietrza – wpływających bezpośrednio na poprawę komfortu życia i użytkowania przestrzeni, zarówno publicznej, jak i prywatnej. Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych dotychczasowych realizacji, w zakresie tworzenia nowych systemów rekuperacji, jak i modernizacji starych mechanizmów.